Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

На Пирятинщині працювала екологічна експедиція
09.08.2018

З 30 липня по 4 серпня на Пирятинщині працювала XIV літня екологічна експедиція. Як повідомив 7 серпня на засіданні науково-технічної ради керівник експедиції, доцент кафедри екології та охорони навколишнього природного середовища Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук
Анатолій Подобайло, у ході експедиції вдалося виконати наступні завдання:


• моніторинг чисельності безхребетних на території Кейбалівського ПНДВ;
• моніторинг чисельності молоді риб;
• орнітологічний моніторинг;
• моніторинг зоопланктону;
• збір проб бентосу;
• збір фотопланктону;
• оцінка стану осель для комах;
• еколого-освітня робота зі школярами.

Учасниками експедиції були науковці та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учні ліцею, школи №6, Сасинівської та Березоворудської шкіл (всього 30 осіб).У підготовці та роботі експедиції брали участь працівники наукового відділу, відділу рекреації та екологічної освіти, господарського відділу природного парку. Базувались традиційно в с. Кейбалівка, лабораторія була розгорнута в школі. Вперше використали намети НПП «Пирятинський» для розміщення учасників експедиції і дуже сподобалося -  значно комфортніше, ніж в порожніх класах.

У цьому ж році вперше для забезпечення орнітологічної групи використали туристичні велосипеди. Фактично орнітологи, які є найбільш рухомою складовою експедиції, були зовсім незалежними від інших груп.

Цього року експедицію знову відвідав фахівець з нічних метеликів Сергій Безуглий, який проводив лови протягом 2 діб.

Найцікавішою знахідкою став орел-карлик - надзвичайно рідкісний хижий птах з Червоної книги України, інформацію про якого надали працівники відділу державної охорони.

Іхтіологічна група за допомогою нового сачка виловила червонокнижного миня в річці Перевод. Нерест риб відбувся нормально. Видовий склад молоді повноцінний. Відмічено високу чисельність молоді ранньонерестуючих видів: щуки та в’язя.

Значна увага була приділена картуванню гнізд білих лелек у сільських населених пунктах Пирятинського району, що знаходяться безпосередньо біля меж Національного природного парку «Пирятинський». Усього обліками було охоплено 16 сіл.

Заодно з обліками білих лелек робили польові замітки з деяких видів птахів парку та його околиць. Зокрема, було виявлено новий вид птахів для парку – лелеку чорного. Молоду особину спостерігали 3 серпня біля північної околиці с. Усівка. Над луками біля с. Замостище 3 серпня спостерігали орла-карлика світлої форми, чим було підтверджено літературні відомості про перебування даного виду на території Пирятинського району. Неподалік від с. Крячківка, біля опор ЛЕП було відмічено 3 пари голуба-синяка, які імовірно там і гніздяться. Голубів під час гніздового періоду у цьому ж місці відмічали і в 2017 році. Усі місця зустрічей цих «червонокнижних» видів було закартовано.

Цього року в грунтових пастках знайдено велику кількість личинок водних жуків і дорослі особини малого і великого водолюбів. Проведено попередній збір метеликів в заповідному урочищі «Яри-поруби».

Зі школярами проведені заняття за такими темами: ентомологія, гідробіологія, гідрологія, орнітологія, іхтіологія. Волонтери міжнародної компанії EY Bulding a better working world (м. Київ) провели кілька занять з екологічної етики.

Крім того, Анатолій Подобайло відзначив, що новий рекреаційний пункт «Кроти», який влаштований за фінансової підтримки Давидівської сільської ради, виглядає дуже привабливо. Під час збору проб там було чимало відвідувачів, які позитивно оцінюють роботу парку.

 

 ©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com