Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Комісія обстежувала стан надання медичних послуг
12.04.2019

Питання отримання належної медичної допомоги сьогодні надзвичайно турбують жителів Пирятинщини. Нині, коли триває процес реформування медичної галузі, у людей виникає багато запитань, на які хотілося б знати відповіді.

Влітку минулого року реформовано первинну медичну ланку – жителі району обрали собі сімейного лікаря і підписали з ним декларацію. З 1 квітня вступила в дію і реформа вторинної галузі. Рішенням сесій районної ради створено комунальні підприємства  «Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» та  «Пирятинська центральна районна лікарня».

З метою обстеження стану надання медичних послуг на території Пирятинського району, голова районної ради Сергій Пазюк ініціював робоче засідання комісії із безпосереднім виїздом  на об’єкти. Розпочали зі стоматологічної поліклініки, лікарі якої з березня перейшли на приватну практику. Фахівці мають своє робоче місце, деякі придбали за власний кошт додаткове обладнання. У кожного лікаря є графік роботи і прейскурант на вартість послуг, який поки що не оприлюднено. За словами стоматологів, така практика  є кращою, адже прийом хворих здійснюється за попереднім записом, вартість даних послуг піднялася не набагато, скажімо, видалення зуба коштує 100 гривень. Сама будівля стоматології потребує заміни даху та внутрішнього ремонту, до речі, проектно-кошторисна документація вже виготовлена, слід віднайти кошти.

Головною проблемою Центру первинної медико-санітарної допомоги є кадрове питання. На сьогодні потрібно щонайменше три сімейних лікарі, а також педіатр. Керівництво закладу займається пошуками фахівців, яким створено всі належні умови, однак питання залишається відкритим. Через цю проблему, третина жителів району ще не уклала декларації з лікарями, а від цього заклад недоотримує значних коштів.  За словами  директора Ірини Дядькової, лікарі приймають хворих і без декларацій, хоча у даному випадку має надаватися лише невідкладна допомога. А як буде із пільговими ліками – велике питання, тут іде прив’язка до декларацій.

Серед громадян чимало нарікань на години прийому сімейних лікарів, адже в інших районах фахівці працюють і в другій половині дня. Ірина Дядькова зауважила, що прийом ведеться з 8 до 16 години.

Нещодавно поліклінічне відділення вторинного рівня переведено на територію центральної районної лікарні і вже зараз помітні переваги таких змін (раціональне використання приміщень, економія енергоресурсів, зручність тощо). На сьогодні профільні лікарі приймають усіх хворих, а не лише за направленням сімейного лікаря. Однак є ризики, що з 1 липня пацієнтам, які не підписали декларації із сімейним лікарем, доведеться платити за вторинну медичну допомогу.

За словами директора закладу Олександра Гаркавенка, спільними зусиллями Народного депутата України Руслана Богдана, депутатів обласної ради, керівництва району вдалося залучити кошти на ремонти стаціонарних відділень лікарні. Нині у підприємства вистачає коштів на заробітну плату персоналу, хоча в інших районах є й така проблема, однак необхідні кошти на енергоносії та поточні видатки.

Наостанок голова районної ради Сергій Пазюк зазначив, що за результатами роботи комісії буде напрацьовано Звернення депутатів районної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я із проханням  урегулювати ситуацію з укладенням декларацій із сімейними лікарями. Крім того, районна рада звернеться до депутатів обласної ради від нашого району з пропозицією частково направити кошти з фонду розвитку окремих територій на лікувальні заклади Пирятинщини.

 

 

 

Пирятинська районна рада©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com