bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Новини міста Пирятин і Пирятинського району
 • 09-08-2018
 • На Пирятинщині працювала екологічна експедиція

 • З 30 липня по 4 серпня на Пирятинщині працювала XIV літня екологічна експедиція. Як повідомив 7 серпня на засіданні науково-технічної ради керівник експедиції, доцент кафедри екології та охорони навколишнього природного середовища Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук
  Анатолій Подобайло, у ході експедиції вдалося виконати наступні завдання:


  • моніторинг чисельності безхребетних на території Кейбалівського ПНДВ;
  • моніторинг чисельності молоді риб;
  • орнітологічний моніторинг;
  • моніторинг зоопланктону;
  • збір проб бентосу;
  • збір фотопланктону;
  • оцінка стану осель для комах;
  • еколого-освітня робота зі школярами.

  Учасниками експедиції були науковці та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учні ліцею, школи №6, Сасинівської та Березоворудської шкіл (всього 30 осіб).У підготовці та роботі експедиції брали участь працівники наукового відділу, відділу рекреації та екологічної освіти, господарського відділу природного парку. Базувались традиційно в с. Кейбалівка, лабораторія була розгорнута в школі. Вперше використали намети НПП «Пирятинський» для розміщення учасників експедиції і дуже сподобалося -  значно комфортніше, ніж в порожніх класах.

  У цьому ж році вперше для забезпечення орнітологічної групи використали туристичні велосипеди. Фактично орнітологи, які є найбільш рухомою складовою експедиції, були зовсім незалежними від інших груп.

  Цього року експедицію знову відвідав фахівець з нічних метеликів Сергій Безуглий, який проводив лови протягом 2 діб.

  Найцікавішою знахідкою став орел-карлик - надзвичайно рідкісний хижий птах з Червоної книги України, інформацію про якого надали працівники відділу державної охорони.

  Іхтіологічна група за допомогою нового сачка виловила червонокнижного миня в річці Перевод. Нерест риб відбувся нормально. Видовий склад молоді повноцінний. Відмічено високу чисельність молоді ранньонерестуючих видів: щуки та в’язя.

  Значна увага була приділена картуванню гнізд білих лелек у сільських населених пунктах Пирятинського району, що знаходяться безпосередньо біля меж Національного природного парку «Пирятинський». Усього обліками було охоплено 16 сіл.

  Заодно з обліками білих лелек робили польові замітки з деяких видів птахів парку та його околиць. Зокрема, було виявлено новий вид птахів для парку – лелеку чорного. Молоду особину спостерігали 3 серпня біля північної околиці с. Усівка. Над луками біля с. Замостище 3 серпня спостерігали орла-карлика світлої форми, чим було підтверджено літературні відомості про перебування даного виду на території Пирятинського району. Неподалік від с. Крячківка, біля опор ЛЕП було відмічено 3 пари голуба-синяка, які імовірно там і гніздяться. Голубів під час гніздового періоду у цьому ж місці відмічали і в 2017 році. Усі місця зустрічей цих «червонокнижних» видів було закартовано.

  Цього року в грунтових пастках знайдено велику кількість личинок водних жуків і дорослі особини малого і великого водолюбів. Проведено попередній збір метеликів в заповідному урочищі «Яри-поруби».

  Зі школярами проведені заняття за такими темами: ентомологія, гідробіологія, гідрологія, орнітологія, іхтіологія. Волонтери міжнародної компанії EY Bulding a better working world (м. Київ) провели кілька занять з екологічної етики.

  Крім того, Анатолій Подобайло відзначив, що новий рекреаційний пункт «Кроти», який влаштований за фінансової підтримки Давидівської сільської ради, виглядає дуже привабливо. Під час збору проб там було чимало відвідувачів, які позитивно оцінюють роботу парку.

   

   

TyTa