bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Новини міста Пирятин і Пирятинського району
 • 14-02-2019
 • Обережно! Хвороба Ньюкасла

 • Хвороба Ньюкасла – високозаразна  вірусна хвороба,  яка перебігає гостро, характеризується ураженням органів дихання, травлення, центральної нервової системи, майже 100 % захворюваністю та смертністю. Хворіє лише свійська та дика птиця  ряду курячих, в тому числі кури всіх порід і будь-якого віку, індики, цесарки, фазани, павичі. Водоплавна птиця клінічно не хворіє. У людини вірус може викликати пригнічення, серозні кон’юктивіти та реніти.

  Територія України благополучна у відношенні хвороби Ньюкасла протягом останніх 3-ох років, що пов’язано із проведення вакцинації сприйнятливої птиці.

  Збудник хвороби – вірус. За температури 65-75 0С вірус гине через 30 хвилин, при кип'ятінні – за кілька секунд. При температурі 2 - 4 0С в заражених тканинах вірус зберігається більше року, в заморожених тушках – до 6 місяців.

  Джерело збудника хвороби – хвора та загибла птиця. Зараження здорової птиці відбувається безпосередньо при її контакті з хворою або мертвою птицею, кормом, водою, предметами догляду, що були в контакті з хворою птицею. Також збудника хвороби переносять горобці та голуби.

  Хвороба швидко охоплює значну кількість поголів’я і спричиняє загибель курчат протягом 1-3 годин, дорослої птиці - 2-5 діб. Птиця переважно сидить або стоїть, пір’я скуйовджене, крила обвислі. Спостерігається посиніння гребня і сережок, сонливість, втрата апетиту, пронос. Птиця дихає з відкритим дзьобом, під час вдиху чути киркання або хрипи. Порушується координація рухів, розвивається параліч ніг і крил, скручування шиї, загинання пальців.

  Хвору і підозрілу щодо захворювання птицю забивають безкровним методом і спалюють, проводять дезінфекцію пташників, інвентарю.

  З метою попередження зараження птиці необхідно: яйця та птицю завозити лише із благополучних господарств; для догляду за птицею закріпити окремий одяг та інвентар; періодично проводити дезінфекцію пташників та інвентарю; обов'язково надавати птицю для ветеринарного огляду, вакцинації проти хвороби Ньюкасла та інших обробок, що проводяться спеціалістами державної ветеринарної медицини.

  Ефективним методом попередження хвороби є вакцинація птиці.

  При виникнення підозри щодо захворювання птиці на хворобу Ньюкасла телефонуйте за номером телефону 2-22-13.

   
                   Головний спеціаліст
                   Пирятинського районного управління
                   Головного управління
                   Держпродспоживслужби в Полтавській області  

                   Даниленко В.Я.
TyTa