bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Новини міста Пирятин і Пирятинського району
 • 12-04-2019
 • Комісія обстежувала стан надання медичних послуг

 • Питання отримання належної медичної допомоги сьогодні надзвичайно турбують жителів Пирятинщини. Нині, коли триває процес реформування медичної галузі, у людей виникає багато запитань, на які хотілося б знати відповіді.

  Влітку минулого року реформовано первинну медичну ланку – жителі району обрали собі сімейного лікаря і підписали з ним декларацію. З 1 квітня вступила в дію і реформа вторинної галузі. Рішенням сесій районної ради створено комунальні підприємства  «Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» та  «Пирятинська центральна районна лікарня».

  З метою обстеження стану надання медичних послуг на території Пирятинського району, голова районної ради Сергій Пазюк ініціював робоче засідання комісії із безпосереднім виїздом  на об’єкти. Розпочали зі стоматологічної поліклініки, лікарі якої з березня перейшли на приватну практику. Фахівці мають своє робоче місце, деякі придбали за власний кошт додаткове обладнання. У кожного лікаря є графік роботи і прейскурант на вартість послуг, який поки що не оприлюднено. За словами стоматологів, така практика  є кращою, адже прийом хворих здійснюється за попереднім записом, вартість даних послуг піднялася не набагато, скажімо, видалення зуба коштує 100 гривень. Сама будівля стоматології потребує заміни даху та внутрішнього ремонту, до речі, проектно-кошторисна документація вже виготовлена, слід віднайти кошти.

  Головною проблемою Центру первинної медико-санітарної допомоги є кадрове питання. На сьогодні потрібно щонайменше три сімейних лікарі, а також педіатр. Керівництво закладу займається пошуками фахівців, яким створено всі належні умови, однак питання залишається відкритим. Через цю проблему, третина жителів району ще не уклала декларації з лікарями, а від цього заклад недоотримує значних коштів.  За словами  директора Ірини Дядькової, лікарі приймають хворих і без декларацій, хоча у даному випадку має надаватися лише невідкладна допомога. А як буде із пільговими ліками – велике питання, тут іде прив’язка до декларацій.

  Серед громадян чимало нарікань на години прийому сімейних лікарів, адже в інших районах фахівці працюють і в другій половині дня. Ірина Дядькова зауважила, що прийом ведеться з 8 до 16 години.

  Нещодавно поліклінічне відділення вторинного рівня переведено на територію центральної районної лікарні і вже зараз помітні переваги таких змін (раціональне використання приміщень, економія енергоресурсів, зручність тощо). На сьогодні профільні лікарі приймають усіх хворих, а не лише за направленням сімейного лікаря. Однак є ризики, що з 1 липня пацієнтам, які не підписали декларації із сімейним лікарем, доведеться платити за вторинну медичну допомогу.

  За словами директора закладу Олександра Гаркавенка, спільними зусиллями Народного депутата України Руслана Богдана, депутатів обласної ради, керівництва району вдалося залучити кошти на ремонти стаціонарних відділень лікарні. Нині у підприємства вистачає коштів на заробітну плату персоналу, хоча в інших районах є й така проблема, однак необхідні кошти на енергоносії та поточні видатки.

  Наостанок голова районної ради Сергій Пазюк зазначив, що за результатами роботи комісії буде напрацьовано Звернення депутатів районної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я із проханням  урегулювати ситуацію з укладенням декларацій із сімейними лікарями. Крім того, районна рада звернеться до депутатів обласної ради від нашого району з пропозицією частково направити кошти з фонду розвитку окремих територій на лікувальні заклади Пирятинщини.

   

   

   

  Пирятинська районна рада

TyTa